Bs. Yük. Müh., Şule TABAK

Danışman

Şule Tabak Amasya'da doğmuştur. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği’ni bitirdi. 1987-1990 yılları arasında burada araştırma görevlisi olarak çalışan Şule Tabak 1990 yılında aynı bölümün yüksek lisans programından mezun oldu.

1990-1996 yılları arasında T.C. Başbakanlık Bilgi İşlem Dairesi’nde sistem analisti olarak Başbakanlığa bağlı çeşitli birimlerin bilgisayar otomasyonu projelerini uygulamaya geçirdi.

1996 yılında Ortaş Telekomünikasyon A.Ş. de Ar-ge Mühendisi, 1997-2001 yılları arasında ise Ericsson Telekomünikasyon A.Ş.’de Ar-Ge mühendisi ve danışman olarak çeşitli telekomünikasyon projelerinde görev aldı. 2001-2004 yılları arasında Ericsson Mobility World (Crea-World) bünyesinde çeşitli mobil uygulama projelerinde teknik uzman ve danışman olarak çalıştı.

2004-2011 yılları arasında Sentim Bilişim A.Ş. de proje yöneticisi ve yazılım müdürü olarak Milli Eğitim Bakanlığı (Eğitim portalı, Karar Destek Sistemi), Sağlık Bakanlığı(Aile Hekimliği Bilgi Sistemi, Karar Destek Sistemi, Toplum Sağlığı Bilgi Sistemi, Bulaşıcı Hastalıklar Bilgi Sistemi), Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Tohumluk Dağıtım Sistemi, RTUK portalı, Devlet Personel Başkanlığı Personel Bilgi Sistemi projelerini uygulamaya geçirdi. Ayrıca TÜİK ihtiyaç analizi projesinde(CFCU) kıdemli uzman (key expert) olarak çalıştı.

2012-2017 yılları arasında Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş’de proje yöneticisi olarak Türk Telekom altyapı envanterine yönelik harita tabanlı çok sayıda projenin yönetimini yaptı. Proje kapsamında operatör, teknik destek, yazılım geliştirme, test, iş analizi ekiplerinden oluşan büyük bir grubun yöneticiliğini yaptı.

2021 yılında Arksigner A.Ş. de ürün mimarı olarak e-imza ve kimlik tanıma çözümleri konusunda çalıştı.

Yazılım projelerinin yönetimini yaparken çevik(agile) ve scrum metodolojileri, yazılım kalite yönetimi ile CMMI konusunda çalışmalarda bulunan Şule Tabak’ın ISO27001 ve ISO9001 baş denetçi sertifikaları da vardır.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD, kuruluşu 1971) ve TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO, kuruluşu 2012) üyesidir.