Özer VONA

İş Geliştirme Yöneticisi (May.2017-Tem.2022)

 

Özer Vona, Arhavi/Artvin’de 1965 yılında doğmuştur. 1985 yılında BİLPEM A.Ş.'de Yazılım Eğitimi (Basic, Fortran, Cobol, PL-1) almış olup, MEB Sertifikası almaya hak kazanmıştır. 1985 yılı sonunda Protek AŞ’de Müşteri Temsilcisi ve Eğitim Sorumlusu olarak meslek yaşamına başlamıştır. Burada Microsoft, Lotus ve Borland ürünlerinin eğitimlerinde yar almış; IBM, HP, Compaq ürünlerinin kamu ve özel sektör tarafındaki satış çalışmalarında bulunmuştur.

 

1994 yılında Eğitim Müdürü olarak katıldığı Tepum Teknoloji AŞ’de meslek yaşamını sürdüren Özer Vona, 2003 yılında Netsoft firmasında Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış; burada bireysel ve kurumsal eğitim satış yöneticiliğinin yanı sıra Microsoft Gold Partner süreçlerinin izlenmesini de sürdürmüştür.

 

2005-2007 yılları arasında kendi kurduğu ve yönettiği Mikronet firmasında Microsoft Gold Partner süreçleri, özel yazılım geliştirme çalışmaları ile hizmet vermiştir.

 

2008 yılında İş Geliştirme Müdürü olarak döndüğü Netsoft firmasında bireysel ve kurumsal eğitim çalışmalarının yanı sıra çeşitli alt yapı ürünlerinin tanıtım ve satışı konusunda da çalışmalarda bulunmuştur. Netsoft’un Netron firması ile birleşmesi sonucu Netron A.Ş. Bölge Müdürü olarak görev almış, Netron’un faaliyetlerini sonlandırmasından sonra 2010 yılından sonra çalışmalarını Bilge Adam firmasında Kurumsal Müşteri Yöneticisi olarak sürdüren Özer Vona, burada e-Öğrenme ve e-Eğitim (LMS) çözümleri ile kamu ve özel sektöre kurumsal eğitim hizmetleri konusunda projeler geliştirmiştir.

 

2014 yılında Infoline Bilgi Teknolojileri firmasına İş Geliştirme Müdürü olarak katılan Özer Vona, firmanın kurumsallaşma süreçlerinde etkin rol almış; ISO 9001:2008, TSE 13149 HYB belgelerinin alınması ile yazılım ekibinin sertifika süreçlerinin tamamlanmasını sağlayarak MS Gold Partner olmasına katkı vermiştir.

 

2015 yılında Arena Bilgi Teknolojileri AŞ’de Ankara Satış Müdürü olarak görev yapan Vona, sırasıyla 2016’da Artı ve Artı Bilgi Teknolojileri AŞ’de Ankara İş Geliştirme Müdürü, 2018’de MOBİSİS Teknoloji AŞ’de Satış Direktörü olarak görev yaptı. Mobisis AŞ'de OT/VT ve RFID çözümlerine ilişkin donanım ve yazılım ile destek hizmetlerinin organizasyon ve satışında Ankara Satış Direktörü olarak görev aldı.

 

2019 yılında Vektör Barkod AŞ’de İş Geliştirme Müdürlüğü de yapan Özer Vona, Donanım Satışı, Depo Yönetimi, Envanter-Demirbaş Yönetimi, Üretim Planlama Sistemleri ile çalışmalarda bulunmuştur.

 

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyesi de olan Özer Vona, evli ve 2 çocuk babasıdır.