Deniz UÇAR

Danışman

İş Geliştirme - Tedarik Zinciri Yönetimi – BT Proje Yönetimi

1968 Ankara doğumlu olan Deniz Uçar, lise öğrenimini Deneme Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fizik bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından iş yaşamına atılan Deniz Uçar, İngiliz mühendislerden oluşan uzman ekiple birlikte yürütülen ve 1996 yılında YÖK’e teslim edilen, Türkiye’deki üniversitelerin altyapısının zenginleştirmesini hedefleyen “TUP/YÖK” Projesinde yer aldı. Proje yönetimi alanındaki çalışmalarına MİTAŞ’da uluslararası enerji sahası oluşturma projelerinde devam etti.

1997 yılında adımını attığı elektronik üretim sektörü ihtiyaçlarının alımına ilişkin çalışmalarına Başarı Holding bünyesinde başladı. Yine, aynı çatıda Türkiye’de hemen hemen ilk kez entegrasyonları yapılmaya başlanan “SAP İmplementasyonu”nda lider olarak görev aldı.
Elektronik sektöründeki satın alma ve tedarik zinciri çalışmalarına Başarı Holding’den sonra Karel Elektronik’te devam eden Deniz Uçar, 2008 yılında kişisel şirketinde yaşamış olduğu ticari deneyimi yaklaşık 7 yıl sürdürdü.

2015 yılında elektronik üretim ve beraberinde BT sektörüne geri dönen Deniz Uçar, çalışmalarını 2021 yılında katıldığı TBK Bilişim Sistemleri San. ve Tic. AŞ’de, Avrupa Birliği ve devlet destekli projelerin girişimcilere ve kuruluşlara kazandırılması, yurt dışı pazar arayışı ve yurt dışı yatırımların oluşturulması konusunda sürdürmektedir.

29 yıllık çalışma yaşamında birçok yurt dışı fuar ve seminere katılan Deniz Uçar ISO 14000, ISO 9001, SAP MM Module, Team Constitution, Mapics/As400, Quality System Procedures, ESD, Customer Care, Performance Evaluation ve Girişimcilik konularında çeşitli sertifikalara sahiptir.